Po ukončení střední školy jsem studoval na Západočeské univerzitě v Plzni bakalářský obor Kybernetika a řídící technika. Během studia mě začala zajímat filosofie a otázky po smyslu života, kterými  se zabývá teologie. Proto jsem se po jeho ukončení začal věnovat těmto oborům. Potom jsem absolvoval dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v logoterapii a existenciální analýze pod vedením PhDr. Dany Krausové a MUDr. Ireny Zvánovcové, lektorek Společnosti pro logoterapii a existenciální analýzu (SLEA), který odpovídá požadavkům Evropské asociace pro psychoterapii (EAP) a je akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP pro práci ve zdravotnictví. V Trenčíně jsem také absolvoval seminář Základy psychotraumatologie. Více jak deset let jsem také působil v oblasti pastorálního poradenství.

Velmi rád chodím v přírodě a v horách. Za poslední rok jsem si oblíbil nordic walking. Největší přínos mne přinesla cesta do Compostelly, kterou jsem podnikl z Pamplony a pokračoval až Na konec světa v celkové délce 800 km. Když to čas umožní, tak se rád věnuji volejbalu, squashi, lyžování a H.E.A.T. 

Z literatury mám rád F.M.Dostojevského, zvláště jeho knihu Zločin a trest. Jinak rád čtu nebo poslouchám detektivní romány a fantasy literaturu. Mezi nejoblíbenější patří vše od Tolkiena a C. L. Lewise.

V oblasti hudby jsem si v poslední době znovu oblíbil Mozarta a pravoslavnou duchovní hudbu v podání Divny Ljubovič, ale rád se odreaguji i zatancuji při hitech skupiny Abba, Kryštof a Coldplay.